O nas

„Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.”

Feliks Chwalibóg

Kiedy urodził się nasz syn z prawą stopą końsko-szpotawą, zetknęliśmy się z wieloma sprzecznymi informacjami i zderzyliśmy z przykrą rzeczywistością. Niektóre z tych informacji były doprawdy absurdalne. Chaos informacyjny w “polskim” Internecie był zaskakująco duży i jednocześnie przytłaczający. Zadawane pytania odbijały się od białych ścian gabinetu i gipsowni.
Tak narodziła się frustracja i determinacja.
Poszukiwana wiedza, znajdowane odpowiedzi na pytania, przełamywanie własnych ograniczeń, dzielenie się informacjami z rzeszą rodziców zaowocowało zwiększeniem świadomości dotyczącej zarówno wady jak i jej leczenia w nas, a także w tych, którzy zaryzykowali i zaufali nam, że „my wiemy” i rozumiemy to wszystko, co dzieje się w rodzicach, gdy dostają sprzeczne informacje i nie wiedzą, która droga jest poprawna.
Udało nam się wiele zmienić i robimy to nadal!

Clubfoot Support to inicjatywa, u której podstaw stoi pasja i potrzeba dzielenia się poprawną wiedzą o wrodzonej stopie końsko-szpotawej oraz sposobie jej leczenia – metodzie Ponsetiego oraz powiązanych z nią ściśle tematach.

Clubfoot Support to dążenie do rzetelności na drodze poprawności merytorycznej i wiedzy na wysokim poziomie, która jest niemalże na wyciągnięcie ręki.

Clubfoot Support to również kompleksowe działanie na rzecz poprawy leczenia dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą w Polsce obejmujące nie tylko dzieci i ich rodziny, ale również personel medyczny.

error: Zawartość jest chroniona !!